PL EN

Dr n med.
Grażyna Bartnik

Jestem absolwentką I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Posiadam wieloletnią praktykę lekarską i bogate doświadczenie kliniczne zarówno w pracy z pacjentami...

więcej

O poradni

Stworzona i prowadzona przeze mnie Poradnia Zaburzeń Słuchu, Głosu i Równowagi funkcjonuje w ramach Przychodni Przyszpitalnej Ibis. W naszej Poradni przyjmują konsultanci z zakresu otolaryngologii, audiologii i foniatrii, neurologii, fizjoterapii i psychologii. W szczególności diagnozujemy i leczymy choroby uszu, słuchu, szumy uszne, choroby głosu oraz zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Zapewniamy kompleksową opiekę diagnostyczno-leczniczą dorosłych i dzieci.

Szczegółowa oferta:

 • badania endoskopowe - fiberoskopia nosa, nosogardła (badanie trzeciego migdałka) i krtani
 • badanie wideostroboskopowe krtani
 • wideootoskopia i badanie mikroskopowe uszu
 • wideookuloskopia (badanie oczopląsu i okulomotoryki u pacjentów z zawrotami głowy i zaburzeniami równowagi)
 • badania audiologiczne: audiometria tonalna, słowna, impedancyjna, otoemisja akustyczna, charakterystyka szumów usznych i nadwrażliwości słuchowej, badanie potencjałów wywołanych z pnia mózgu (ABR-latencje)
 • aparatowanie niedosłuchów
 • wysokiej jakości badania obrazowe (128-rzędowa tomografia komputerowa, 3-teslowy rezonans magnetyczny)

Prowadzimy:

 • leczenie zachowawcze pacjentów z chorobami uszu, nosa i gardła
 • inhalacje lecznicze (inhalacje AMSA w dysfunkcji trąbek słuchowych, inhalacje krtaniowe, wibroaerozole)
 • kwalifikacje do leczenia chirurgicznego chorób uszu, nosa, gardła i krtani
 • kompleksowa terapia szumów usznych w oparciu o indywidualne potrzeby każdego pacjenta (farmakoterapia, terapia TRT, terapia psychologiczna - indywidualna i grupowa, inne rodzaje terapii)
 • leczenie i rehabilitacja głosu i mowy (farmakoterapia, fizykoterapia, nauka prawidłowej emisji głosu) -m.in. zaburzenia głosu u osób pracujących głosem, mutacja, bezgłos, zapalenia krtani, guzki głosowe, czynnościowe zaburzenia głosu
 • leczenie i rehabilitacja zawrotów głowy i zaburzeń równowagi (farmakoterapia, kinezyterapia układu równowagi) - m in. choroba Meniere‘a, uszkodzenie narządu przedsionkowego, łagodne, napadowe, położeniowe zawroty głowy, zawroty głowy pochodzenia szyjnego, zawroty głowy związane z podróżą, pourazowe zawroty głowy, zapalenie neuronu przedsionkowego
 • diagnostykę i leczenie zaburzeń neurologicznych

Co nas wyróżnia?

Oferujemy usługi medyczne na najwyższym poziomie oraz mamy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Lekarze pracujący w poradni posiadają stopnie naukowe i mają wieloletnie doświadczenie praktyczne w opiece nad pacjentami laryngologicznymi, audiologicznymi i foniatrycznymi.

Szczególnie ważne jest to, że każdy z lekarzy, dodatkowo jest wybitnie doświadczonym specjalistą w swojej dziedzinie. Na super-fachową opiekę i profesjonalną pomoc mogą liczyć szczególnie wymagający i trudni pacjenci: z szumami usznymi i nadwrażliwością słuchową (dr n. med. Grażyna Bartnik), z zaburzeniami foniatrycznymi (dr n. med. Joanna Ratyńska) oraz z zaburzeniami równowagi i zawrotami głowy (dr n. med. Grażyna Tacikowska).

W poradni znajduje się najwyższej jakości sprzęt diagnostyczny umożliwiający dokładne zbadanie pacjenta (unit laryngologiczny z możliwością badania mikroskopowego i endoskopowego uszu, nosa gardła i krtani, kabina audiometryczna, wysokiej jakości sprzęt do badania słuchu).

Pacjenci z zaburzeniami słuchu, głosu, mowy i równowagi wymagają często konsultacji innych specjalistów, stąd w naszej poradni istnieje możliwość konsultacji neurologicznej, psychologicznej oraz rehabilitacyjnej. Nasza oferta lecznicza obejmuje leczenie zachowawcze, aparatowanie uszu, kwalifikację do leczenia operacyjnego, a także fizykoterapię, kinezyterapię oraz psychoterapię indywidualną. Chcemy, aby nasi pacjenci w przyjaznej atmosferze otrzymywali rzetelne informacje na temat istoty ich problemów oraz możliwych opcji terapii. Stale poszerzamy nasze kompetencje zawodowe wprowadzając do diagnostyki i terapii najnowsze osiągnięcia z zakresu medycyny i techniki.

 


Galeria zdjęć

galeria
galeria
galeria
galeria